Firma BIEGUN, Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie zapraszają na 9 święto parówki.

Tym razem temat przewodni będzie sportowy

Najważniejszą częścią naszego wspólnego biesiadowania jest niesienie pomocy potrzebującym. W tym roku również będziemy zbierać do puszek pieniążki wspólnie z fundacją "Ogród Marzeń". Bardzo się cieszymy, że tym razem będziemy mogli pomóc mieszkańcowi naszej gminy Damianowi.

„Walczymy dla Damiana …”

pod takim hasłem wspólnie z Fundacją „Ogród Marzeń” zbieramy pieniądze na wózek i rehabilitację dla Damiana

Poznaj lepiej Damiana >>>
Wpłać na konto Ogrodów Marzeń >>

Do święta pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Atrakcje na święcie parówki

Wszystkie atrakcje są darmowe

w zamian liczymy na dobre serduszka, które pomogą na zapełnić puszki na rehabilitację Damiana

Bardzo nas cieszy gdy z roku na roku przybywa Was więcej

Tak bawiliśmy się w poprzednich latach

Poznajcie Damiana

Damian ma 24 lata i mieszka w Rusku. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, bardzo mocną skoliozę, zespół Barretta, przepuklinę rozworu przełykowego, refluks żołądkowo-przełykowy. Aktualnie leczy się u sześciu specjalistów. Trzeba dojechać do Poznania, Kalisza, co jest trudne i kosztowne. Bardzo ważna w życiu Damiana jest rehabilitacja, która pozwala mu choć trochę lepiej funkcjonować. Co roku wyjeżdżał na turnus rehabilitacyjny do Rusinowic. Niestety ze względu na pojawiające się choroby i złe samopoczucie Damian nie mógł w ostatnim czasie wyjechać. Od 3 lat stan zdrowia Damiana się pogorszył. Nasiliła się choroba refluksowa, przez co schudł 7kg.

Damian bardzo lubi spacery na świeżym powietrzu, choć są one dla niego męczące, ponieważ nie może usiedzieć na wózku, który aktualnie posiada. Dlatego mama stara się dla niego o nowy wózek, ze specjalnymi poduszkami pionizucjonowymi (SPEX), które mają ułatwić siedzenie. Niestety koszt zakupu tego sprzętu jest duży i przerasta możliwości mamy Damiana. Zakup wózka to ok. 13 tys.zł. a poduszek 29 tys.zł.Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z Panią Różą są dla Damiana samą przyjemnością. Najbardziej lubi robić wyklejanki z kolorowego papieru. Niestety nawet takie zajęcia są dla Damiana męczące, ponieważ nie może zbyt długo wysiedzieć. Przydał by się nowy gorset, w którym było by wygodniej, obecny jest już trochę mały. Niestety to kolejny, wydatek, bo ok. 6 tys. zł. Miesięczne koszty zakupu leków, wizyt u lekarzy (też prywatnych) i dojazdy są bardzo duże. Damian z mamą są bardzo wdzięczni ludziom, którzy im pomagają: przekazują 1,5% z podatku, czy organizują zbiórki. Tak pozyskane pieniądze przeznaczają na rehabilitację i zakup podstawowych sprzętów wspomagających.

Fundacja OGRÓD MARZEŃ Jarocin

ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin

nr rachunku bankowego: 76 8427 0009 0029 9055 2000 0001

z dopiskiem: Dla Damiana Gawrońskiego

Jeśli chcesz wpłacić na konto Damiana możesz zrobić to wpłacając na konto fundacji:

Szczegółowe informacje

Jednym z punktów „9 Święta parówki” będzie charytatywny bieg/rajd rowerowy/parada motocyklowa. Doświadczona w biegach grupa „Jaraczewo biega” pomaga nam w tym przedsięwzięciu. Pod ich nadzorem odbędzie się bieg. W tym roku pragniemy również wspomnieć o naszym koledze Tomaszu Strzodzie którego pożegnaliśmy w lipcu 2021. Był on niezwykle aktywnym sportowo człowiekiem, duszą towarzystwa oraz ciepłym i uczynnym człowiekiem. Tomek dla Ciebie wielu 6 sierpnia pobiegnie tak jak Ty biegałeś dla innych. Memoriał Tomasza

Image

Natomiast przewodnikiem rajdu rowerowego, będzie właścicielka firmy BIEGUN – Wiesława Biegun, a parada motocyklowa, to wyzwanie dla właściciela Firmy BIEGUN – Piotra Bieguna. Wszystkich chętnych gorąco zachęcamy do podjęcia wyzwania. Kto czuje się na siłach może wesprzeć naszą akcję charytatywną i dołożyć swoją „cegiełkę” wrzucając wpisowe do puszki. W zamian zapraszamy na ciepłą parówkę.Zbieramy się przed remizą OSP Jaraczewo, gdzie wydawane będą numery startowe. START ok. godz. 15.00 z zapisami startujemy od 14.30. Długość trasy biegu to 9 km, a rajdu rowerowego 12,5 km. Damy radę!!! Walczmy dla Damiania!!! Dla usprawnienia organizacji w dniu rajdu zachęcamy wszystkich zainteresowanych o pobieranie i wypełnianie oświadczenia zamieszczonego poniżej.

Image
Oświadczenie dotyczące biegu, rajdu, parady

Bądź na bieżąco z wiadomościami

Dołącz do wydarzenia na Facebooku gdzie codziennie

wrzucamy nową dawkę informacji

Dołącz do wydarzenia

plakaty i banery do pobrania

Chcesz pobrać baner lub plakat dotyczący naszego spotkania i wrzucić u siebie w mediach? Poniżej link z materiałami

Ulotka
Plakat
Baner kwadratowy
Baner poziomy

Jaraczewo, Targowisko Gminne

Dołącz do wydarzenia na fb

facebook

Śledź na bieżąco

strona organizatorów

właściciel strony ZPM BIEGUN

współorganizatorzy, sponsorzy i patroni medialni

BIEGACZE, ROWERZYŚCI I MOTOCYKLIŚCI PRZYBYWAJCIE!!!!